Δια ζώσης ενημέρωση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου 2024 στο Αμφιθέατρο του Μαυρογένειου ΕΠΑ.Λ Σάμου, με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών σε επαγγελματικά ζητήματα, τους τρόπους χορήγησης επαγγελματικών αδειών, την αναβάθμισή τους, και τις δυνατότητες- προοπτικές στην αγορά εργασίας για τους αποφοίτους.

Η Διεύθυνση, το διδακτικό προσωπικό και οι μαθητές του Τομέα Μηχανολογίας των ειδικοτήτων Γ΄ Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών, Γ΄ Υδραυλικών, Γ’ Ψυκτικών, του Τομέα Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων της ειδικότητας Γ΄ Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, καθώς επίσης και του Τομέα Ηλεκτρολογίας της ειδικότητας Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων & Δικτύων του ΕΠΑ.Λ Σάμου και Εργαστηριακού Κέντρου (Ε.Κ) Σάμου, θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τη Διεύθυνση Ανάπτυξης της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου της Π.Ε Σάμου για την άμεση ανταπόκριση που επέδειξε στο αίτημά μας για την πραγματοποίηση της ενημέρωσης.

Ειδικότερα, ευχαριστούμε θερμά την κα Βασιλειάδη Δέσποινα, προϊσταμένη του Τμήματος Επαγγέλματος, για το χρόνο που διέθεσε, ώστε οι μαθητές να λάβουν πολύτιμες πληροφορίες και να επιλύσουν ερωτήματα/απορίες σχετικά με την επαγγελματική τους πορεία και εξέλιξη.