Μετακίνηση υποψηφίων και εκπαιδευτικών προς το 2ο ΒΚ ΕΠΑΛ Πειραιά

Με αφορμή την αλλαγή έδρας του 2ου ΒΚ ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ στο χώρο που στεγάζεται το ΓΕΛ ΑΓΙΟΥ Ι. ΡΕΝΤΗ (Αγ. Ι.Ρέντη 113-115), σας επισυνάπτουμε χάρτη της περιοχής με οδηγίες για πιθανές διαδρομές που μπορούν να ακολουθήσουν οι υποψήφιοι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι θα επισκεφθούν το 2ο ΒΚ ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων Εξετάσεων ΕΠΑΛ 2017.

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι μπορούν να χρησιμοποιήσουν τα εξής μέσα μαζικής μεταφοράς:

1) Από την πλατεία Ομόνοιας στην Αθήνα ή από το Δημοτικό Θέατρο στο κέντρο του Πειραιά το λεωφορείο 049 και κατεβαίνουν στη στάση ΙΟΝ στην οδό Πειραιώς.

2) Από το σταθμό ΗΣΑΠ (Ηλεκτρικό Σταθμό) στον Πειραιά το τρόλευ 16 και κατεβαίνουν στην πλατεία Αγ. Ι. Ρέντηδίπλα σχεδόν στο ΓΕΛ ΡΕΝΤΗ. Τα δρομολόγια της συγκεκριμένης συγκοινωνίας είναι ανά 15'.

Σας παρακαλούμε να κοινοποιήσετε στα σχολεία της Διεύθυνσή σας τις παρούσες οδηγίες και χάρτη, ώστε να διευκολυνθούν μαθητές και εκπαιδευτικοί στην μετακίνησή τους προς το 2ο ΒΚ ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Μελίσσα Θάλεια
Αντιπρόεδρος 2ου ΒΚ ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ

Τηλ. ΓΕΛ ΑΓ. Ι.ΡΕΝΤΗ : 210-4824012
Μελίσσα Θάλεια: 6908514020